Steinkjer24 AS
Score · regnskapsår 2024
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 620 av 1 371 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 484 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 16 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Steinkjer24 AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 371 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −34,9 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 70,0 % (median 39,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −34,9 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | −33,3 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | −25,2 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 70,0 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,43 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,03 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 33,0 % | 8,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,80 MNOK | 0,61 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Steinkjer24 AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 371 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Steinkjer24 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Steinkjer24 AS hadde en driftsmargin på −34,9 % og en egenkapitalandel på 70,0 % i 2024, og er nr. 1 484 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −87,5 % til −34,9 % og omsetningen økte med 33 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 7 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −33,3 % (median 3,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −34,9 % (median 3,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 16 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 35 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Steinkjer24 AS?
Driftsmarginen var −34,9 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −25,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Steinkjer24 AS?
Egenkapitalandelen var 70,0 % i 2024 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 0,43 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Steinkjer24 AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,03 i 2024 (median 1,55).
Hvordan står Steinkjer24 AS i Informasjon og kommunikasjon?
Steinkjer24 AS er nr. 1 484 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 620 av 1 371. Omsetningen endret seg 33,0 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
98 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Polaris Media ASA.
Konsernregnskap. Polaris Media ASA for 2025: indeks 41 av 100, nr. 30 av 42 konsern. Se konsernregnskapet
-
Polaris Media ASA
-
Polaris Media Midt-Norge AS
- Steinkjer24 AS du er her
- Polaris Distribusjon Midt-Norge AS
- Polaris Media Midt-Norge Salg AS
- A/S Sør-Trøndelag
- Stjørdalens Blad og Malvik-Bladet AS
- Fosna-Folket AS
- Trønderbladet AS
- Hitra Frøya Lokalavis AS
- Nea Radio AS
-
Midt Norsk Avisdrift AS
- Org.nr. 928131068
- Frøya.No AS
- Klæbuposten AS
- Adresseavisens Telefontjenester AS
- og 4 selskaper til
- Polaris Regnskap AS
-
Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930488135
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 5. mars 1981 45 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Kongens gate 38, 7713 STEINKJER
- Kommune
- Steinkjer rang 27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Polaris Media Midt-Norge AS (100 %)
Øverste eier: Polaris Media ASA
- Polaris Media Midt-Norge AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Polaris Media Midt-Norge AS
Utgått (selskaper): Adresseavisen ASA
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 49 | 52 | 38 | |
| Rang | 1 574 | 1 484 | 2 464 | |
| Driftsmargin | −87,5 % | −34,9 % | −26,9 % | |
| Totalrentabilitet | −48,6 % | −25,2 % | −19,9 % | |
| Egenkapitalandel | 67,5 % | 70,0 % | 49,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,76 | 4,03 | 1,95 | |
| Omsetningsvekst | – | 33,0 % | 7,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,8 MNOK | 6,4 MNOK | 6,9 MNOK |
| Driftsresultat | −4,2 MNOK | −2,2 MNOK | −1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −4,2 MNOK | −2,1 MNOK | −1,7 MNOK |
| Skattekostnad | −0,9 MNOK | −0,5 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | −3,3 MNOK | −1,6 MNOK | −1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,5 MNOK | 8,2 MNOK | 8,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,0 MNOK | 6,6 MNOK | 7,0 MNOK |
| Egenkapital | 5,8 MNOK | 5,8 MNOK | 4,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 2,8 MNOK | 2,5 MNOK | 4,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 1,6 MNOK | 3,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6123735.
Videre
Lignende selskaper
- Malika Keys AS indeks 52, nr. 1 476 · sammenlign
- Inbovi AS indeks 52, nr. 1 478 · sammenlign
- Hacienda Film AS indeks 52, nr. 1 480 · sammenlign
- Kenaptus AS indeks 52, nr. 1 483 · sammenlign
- Li-Tech AS indeks 52, nr. 1 487 · sammenlign