Melby Transport AS
Score · regnskapsår 2025
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 885 av 990 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 322 av 2 587 · Transport og lagring
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Melby Transport AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 990 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,8 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel −17,7 % (median 33,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 4,8 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | −0,4 % | 3,5 % |
| Totalrentabilitet | −0,9 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | −17,7 % | 33,6 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,71 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 8,3 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,44 MNOK | 1,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Melby Transport AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (990 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Melby Transport AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Melby Transport AS har score 23 for 2025, rang 2 322 av 2 587 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 55 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 8,3 % mot median 6,8 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −17,7 % mot median 33,6 %. Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,71 mot median 1,42.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −17,7 % (median 33,6 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,42).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,4 % (median 3,5 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Melby Transport AS med 7,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 7,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Melby Transport AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −2,2 % | 4,4 % | −1,1 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | −1,0 prosentpoeng |
| 2025 | 4,8 % | 3,9 % | +7,0 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng | +7,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Melby Transport AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: transport og lagring (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: transport og lagring, årssnitt | – | – | 114,6 | 119,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | – | – | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | −1,1 % | −2,2 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: transport og lagring (49–53, også sjøfart) (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: transport og lagring (49–53, også sjøfart) steg 2,6 % i 2025; driftsmarginen til Melby Transport AS økte 7,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: transport og lagring (49–53, også sjøfart), årssnitt | 99,6 | 124,2 | 125,0 | 128,8 | 132,2 | 137,4 (så langt) |
| Endring fra året før | −2,2 % | +24,7 % | +0,7 % | +3,1 % | +2,6 % | +3,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,1 % | −2,2 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Melby Transport AS økte 7,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,1 % | −2,2 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Melby Transport AS økte 7,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,1 % | −2,2 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Melby Transport AS økte 7,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,1 % | −2,2 % | 4,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: landtransport (indeks)
Lønnsindeks: landtransport steg 5,1 % i 2025; driftsmarginen til Melby Transport AS økte 7,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: landtransport, årssnitt | 87,5 | 91,1 | 95,7 | 101,0 | 106,2 | 108,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,3 % | +4,1 % | +5,1 % | +5,5 % | +5,1 % | +2,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,1 % | −2,2 % | 4,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Melby Transport AS hadde en driftsmargin på 4,8 % og en egenkapitalandel på −17,7 % i 2025, og er nr. 2 322 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −2,2 % til 4,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 15,1 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,7 | 1 MNOK |
| P/B | 1,8 | ikke meningsfull |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −17,7 % (median 33,6 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,42).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,4 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 2,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 55 | vekt 15 % |
| Konsistens | 17 | vekt 15 % |
Varighet: 17 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Melby Transport AS?
Driftsmarginen var 4,8 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Melby Transport AS?
Egenkapitalandelen var −17,7 % i 2025 (median 33,6 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Melby Transport AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,71 i 2025 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Melby Transport AS i Transport og lagring?
Melby Transport AS er nr. 2 322 av 2 587 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 885 av 990. Omsetningen endret seg 8,3 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 21. november 2025 | Nord-gudbrandsdal Renovasjonsselskap Iks | Transport av kroklift containere, rammeavtale | 52,0 MNOK (rammeavtale) |
| 7. juni 2021 | Nord-gudbrandsdal Renovasjonsselskap Iks | Transport av kroklift containere | 0,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 979769792
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (49.410)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. januar 1998 28 år i drift
- Aksjekapital
- 0,62 MNOK
- Forretningsadresse
- Vassverkvegen 4, 2690 SKJÅK
- Kommune
- Skjåk rang 8–21 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5
- Største eier
- 34,4 % · tre største 80,8 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 26 % av personeierne sine aksjer (medianalder 59 år)
Endring 2007–2025: 37 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere).
Har eierandeler i: Gudbrandsdal Transport og Spedisjon AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | 13 | 23 | |
| Rang | 2 210 | 2 410 | 2 322 | |
| Driftsmargin | −1,1 % | −2,2 % | 4,8 % | |
| Totalrentabilitet | −2,0 % | −4,3 % | −0,9 % | |
| Egenkapitalandel | −2,4 % | −16,5 % | −17,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 0,80 | 0,71 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,6 % | 8,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,6 MNOK | 13,3 MNOK | 14,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,6 MNOK | −1,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,6 MNOK | −1,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 7,1 MNOK | 6,8 MNOK | 6,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,3 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK | −1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,8 MNOK | −1,8 MNOK | −1,8 MNOK |
| Sum gjeld | 7,2 MNOK | 8,0 MNOK | 7,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7225992.
Videre
Lignende selskaper
- Flyttespesialisten AS indeks 23, nr. 2 316 · sammenlign
- Utbøen Transport AS indeks 23, nr. 2 317 · sammenlign
- Midt i Veien Transportservice AS indeks 23, nr. 2 321 · sammenlign
- Frøya Transportsenter AS indeks 23, nr. 2 328 · sammenlign
- Oslo Minibuss AS indeks 23, nr. 2 330 · sammenlign