Dsd Explore AS

Org.nr. 982076811 · Oslo · Stiftet 2000 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2023

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 386 av 676 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 276 av 2 264 · Revisjon, regnskap og rådgivning

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Dsd Explore AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 676 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −56,8 % (median 8,8 %) og egenkapitalandel 94,3 % (median 25,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter24 MNOK19 MNOK
Driftsmargin −56,8 % 8,8 % 1 %
Resultatmargin −24,1 % 9,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −2,0 % 21,0 % 9 %
Egenkapitalandel 94,3 % 25,4 % 100 %
Gjeldsgrad 0,06 2,76 100 %
Likviditetsgrad 1 1,63 1,27 72 %
Omsetningsvekst – 25,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt3,06 MNOK1,34 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør Dsd Explore AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (676 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Dsd Explore AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Dsd Explore AS hadde en driftsmargin på −56,8 % og en egenkapitalandel på 94,3 % i 2023, og er nr. 1 276 av 2 264 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 691 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: −3,1 MNOK 22,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −13,9 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 276,5 MNOK 4,1 1 134 MNOK 691 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 39 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 24 % for størrelse (småbedriftspremie 2 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −24,1 % (median 9,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −56,8 % (median 8,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet5 vekt 30 %
Soliditet100 vekt 25 %
Likviditet72 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens9 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Dsd Explore AS?

Driftsmarginen var −56,8 % i 2023, mot en median på 8,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Dsd Explore AS?

Egenkapitalandelen var 94,3 % i 2023 (median 25,4 %). Gjeldsgraden var 0,06 (median 2,76).

Hvordan er likviditeten i Dsd Explore AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,63 i 2023 (median 1,27).

Hvordan står Dsd Explore AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?

Dsd Explore AS er nr. 1 276 av 2 264 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 386 av 676.

Konsernstruktur · 2025

30 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Folke Hermansen AS.

Folke Hermansen AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Folke Hermansen AS ikke i datagrunnlaget
    • Dsd AS eid 100 % · operativt · indeks 52 · nr. 1187 av 2637 i Transport og lagring
      • Dsd Investering 2 AS eid 100 % · operativt · Forretningsmessig tjenesteyting
        • Dsd Explore AS du er her eid 61 % · operativt · indeks 41 · nr. 1646 av 2337 i Revisjon, regnskap og rådgivning
          • Z Event AS eid 100 % · operativt · indeks 70 · nr. 397 av 3108 i Forretningsmessig tjenesteyting · eier flere selskaper
          • Xxlofoten AS eid 100 % · operativt · indeks 47 · nr. 818 av 1424 i Kultur og fritid
          • Fjord Travel Norway AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
        • Mobitech AS eid 100 % · operativt · indeks 41 · nr. 15504 av 22949 i Handel
        • Bilberry Technologies AS eid 100 % · operativt · indeks 14 · nr. 3104 av 3186 i Informasjon og kommunikasjon
        • Ferdia AS eid 75 % · operativt · indeks 37 · nr. 2451 av 3186 i Informasjon og kommunikasjon
        • Org.nr. 935074487 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Dsd Ships 4 AS eid 100 % · operativt · indeks 58 · nr. 305 av 1003 i Sjøfart
      • Dsd Ships 5 AS eid 100 % · operativt · indeks 57 · nr. 342 av 1003 i Sjøfart
      • Dsd Ships 6 AS eid 100 % · operativt · indeks 56 · nr. 361 av 1003 i Sjøfart
      • Det Stavangerske Dampskibsselskab AS eid 100 % · operativt · Sjøfart
      • Det Stavangerske Dampskibsselskab Shipping AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Dsd Bus AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
        • Tide AS eid 100 % · operativt · indeks 31 · nr. 2145 av 2637 i Transport og lagring
          • Tide Buss AS eid 100 % · operativt · indeks 21 · nr. 2414 av 2637 i Transport og lagring
          • Tide Horisont AS eid 100 % · operativt · indeks 37 · nr. 1905 av 2637 i Transport og lagring · eier flere selskaper
          • Tide Bane AS eid 100 % · operativt · indeks 41 · nr. 1797 av 2637 i Transport og lagring
          • Tide Verksted AS eid 100 % · operativt · indeks 19 · nr. 2539 av 2735 i Annen tjenesteyting · eier flere selskaper
          • Tide Eiendom Utvikling AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget · eier flere selskaper
      • Dsd Cargo Holding AS eid 100 % · holdingselskap · Sjøfart
        • Baltic Line AS eid 75 % · operativt · indeks 47 · nr. 573 av 1003 i Sjøfart
      • Dsd Investering AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Klasaskjæret AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Stavangerske AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
982076811
Org.form
AS
Sektor
Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
8 registrert 10. mai 2026
Stiftet
16. mai 2000 26 år i drift
Aksjekapital
24,21 MNOK
Forretningsadresse
Pilestredet 27, 0164 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
dsdexplore.no
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
19 (én eier har over halvparten)
Største eier
61,1 % · tre største 76,6 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
4 %
Konsernkjede
Eies av: Dsd Investering 2 AS (61 %)
Øverste eier: Folke Hermansen AS

Eieren: flertallseieren Dsd Investering 2 AS (eier 61 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (19 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): B&B Holding AS, B.A. Tangen AS, Back Holding AS, Beachwood AS, Dlira AS
Utgått (selskaper): Norigo Institutt for Gruppeutvikling og Organisasjonspsykologi AS

Eier flertallet i: Fjord Travel Norway AS (100 %), Xxlofoten AS (100 %), Z Event AS (100 %)

Har eierandeler i: Z Event AS (100 %), Xxlofoten AS (100 %), Fjord Travel Norway AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks462841
Rang1 2762 0421 646
Driftsmargin−56,8 %−84,4 %−64,9 %
Totalrentabilitet−2,0 %−2,3 %2,2 %
Egenkapitalandel94,3 %87,4 %79,0 %
Likviditetsgrad 11,630,620,87
Omsetningsvekst–−59,7 %24,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter24,5 MNOK9,9 MNOK12,3 MNOK
Driftsresultat−13,9 MNOK−8,3 MNOK−8,0 MNOK
Resultat før skatt−5,9 MNOK−9,1 MNOK5,8 MNOK
Skattekostnad–−2,0 MNOK1,3 MNOK
Årsresultat−3,1 MNOK−7,1 MNOK4,5 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK1,0 MNOK2,8 MNOK
Sum eiendeler293,2 MNOK351,4 MNOK394,4 MNOK
Omløpsmidler25,6 MNOK27,0 MNOK71,5 MNOK
Egenkapital276,5 MNOK307,2 MNOK311,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK–4,5 MNOK
Sum gjeld16,7 MNOK44,1 MNOK82,7 MNOK
Kortsiktig gjeld15,7 MNOK43,5 MNOK82,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5282215.