Drig AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2022
1av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2022. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 15 av 15 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 53 av 53 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2022, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2022. Metode
Mot sektoren
Drig AS ligger 53 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2022.
Medianscore 54 blant 15 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2022: driftsmargin −122,2 % (median 0,0 %) og egenkapitalandel −178,2 % (median 25,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −122,2 % | 0,0 % |
| Resultatmargin | −126,1 % | 1,0 % |
| Totalrentabilitet | −175,6 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | −178,2 % | 25,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,61 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,17 | 1,35 |
| Omsetningsvekst | – | – |
| Omsetning per ansatt | 2,25 MNOK | 1,40 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2022. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 1 gjør Drig AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (15 selskaper) i 2022.
Score 2022–2024
- Drig AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Drig AS hadde en driftsmargin på −122,2 % og en egenkapitalandel på −178,2 % i 2022, og er nr. 53 av 53 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2022.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −178,2 % (median 25,3 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,17 (median 1,35).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −126,1 % (median 1,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −122,2 % (median 0,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2022. Styringsrenten var i snitt 1,32 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 0 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 0 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Drig AS?
Driftsmarginen var −122,2 % i 2022, mot en median på 0,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −175,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Drig AS?
Egenkapitalandelen var −178,2 % i 2022 (median 25,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Drig AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,17 i 2022 (median 1,35). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Drig AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Drig AS er nr. 53 av 53 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2022. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 15 av 15.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Essegent AS.
Essegent AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Essegent AS
- Drig AS du er her
- Macncarry AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 991413723
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.990)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 16. juni 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 30,33 MNOK
- Forretningsadresse
- Nordre Kullerød 5B, 3241 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- Nettside
- www.drig.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Essegent AS (100 %)
Øverste eier: Essegent AS
Eieren: flertallseieren Essegent AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2024. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Essegent AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Essegent AS
Utgått (selskaper): Lomello Drift AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 1 | 29 | 2 | |
| Rang | 53 | 3 244 | 4 098 | |
| Driftsmargin | −122,2 % | 4,8 % | −22,4 % | |
| Totalrentabilitet | −175,6 % | 10,8 % | −54,7 % | |
| Egenkapitalandel | −178,2 % | −148,7 % | −235,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,17 | 0,35 | 0,20 | |
| Omsetningsvekst | – | 56,1 % | −47,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22,5 MNOK | 35,0 MNOK | 18,3 MNOK |
| Driftsresultat | −27,4 MNOK | 1,7 MNOK | −4,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −28,3 MNOK | −0,3 MNOK | −4,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −28,3 MNOK | −0,3 MNOK | −4,7 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 2,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,6 MNOK | 18,8 MNOK | 7,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,3 MNOK | 10,5 MNOK | 4,3 MNOK |
| Egenkapital | −27,7 MNOK | −28,0 MNOK | −16,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −68,4 MNOK | −68,7 MNOK | −46,9 MNOK |
| Sum gjeld | 43,3 MNOK | 46,8 MNOK | 23,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 42,8 MNOK | 30,3 MNOK | 21,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 4553209.
Videre
Lignende selskaper
- Photo Holding AS indeks 49, nr. 29 · sammenlign
- Chiron AS indeks 48, nr. 30 · sammenlign
- Carbon Concepts AS indeks 39, nr. 37 · sammenlign
- Sentech AS indeks 16, nr. 49 · sammenlign
- Geograf Digital AS indeks 9, nr. 51 · sammenlign