Sub 6 AS
Score · regnskapsår 2024
13av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 123 av 3 337 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 290 av 5 580 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Sub 6 AS ligger 36 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 3 329 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −7,4 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel −161,3 % (median 13,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | −7,4 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | −7,5 % | 1,6 % |
| Totalrentabilitet | −106,7 % | 7,1 % |
| Egenkapitalandel | −161,3 % | 13,9 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,22 | 1,02 |
| Omsetningsvekst | 6,7 % | 6,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,30 MNOK | 0,43 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 13 gjør Sub 6 AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 337 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Sub 6 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Sub 6 AS hadde en driftsmargin på −7,4 % og en egenkapitalandel på −161,3 % i 2024, og er nr. 5 290 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra −61,5 % til −161,3 % og driftsmarginen falt fra −3,3 % til −7,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,5 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,5 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −161,3 % (median 13,9 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,22 (median 1,02).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,5 % (median 1,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,4 % (median 2,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 10 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 51 | vekt 15 % |
| Konsistens | 8 | vekt 15 % |
Varighet: 13 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sub 6 AS?
Driftsmarginen var −7,4 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −106,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sub 6 AS?
Egenkapitalandelen var −161,3 % i 2024 (median 13,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Sub 6 AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,22 i 2024 (median 1,02). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sub 6 AS i Overnatting og servering?
Sub 6 AS er nr. 5 290 av 5 580 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 123 av 3 337. Omsetningen endret seg 6,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
25 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Kit Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Kit Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925260665
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 16 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 28. mai 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Moldfaret 2G, 4848 ARENDAL
- Kommune
- Arendal rang 5–10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 26. juni 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.subway.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Sub Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Sub Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | 13 | 13 | |
| Rang | 4 617 | 5 290 | 5 719 | |
| Driftsmargin | −3,3 % | −7,4 % | −6,4 % | |
| Totalrentabilitet | −31,7 % | −106,7 % | −73,7 % | |
| Egenkapitalandel | −61,5 % | −161,3 % | −197,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 0,22 | 0,16 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % | −1,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,5 MNOK | 4,8 MNOK | 4,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,3 MNOK | −0,5 MNOK | −0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,3 MNOK | −0,6 MNOK | −0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6260933.
Videre
Lignende selskaper
- Tapp AS indeks 13, nr. 5 286 · sammenlign
- Lokaln AS indeks 13, nr. 5 287 · sammenlign
- Logehuset Ski AS indeks 13, nr. 5 288 · sammenlign
- Mamma Mia Restaurant AS indeks 13, nr. 5 289 · sammenlign
- Bare Blå Drift AS indeks 13, nr. 5 291 · sammenlign