Sub 7 AS
Score · regnskapsår 2023
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 451 av 3 155 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 397 av 5 159 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Sub 7 AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 3 152 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 5,0 % (median 1,8 %) og egenkapitalandel 4,8 % (median 14,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 5,0 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 5,5 % | 1,3 % |
| Totalrentabilitet | 36,7 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandel | 4,8 % | 14,3 % |
| Gjeldsgrad | 19,95 | 2,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 1,00 |
| Omsetningsvekst | – | 2,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,35 MNOK | 0,41 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Sub 7 AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 155 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Sub 7 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Sub 7 AS hadde en driftsmargin på 5,0 % og en egenkapitalandel på 4,8 % i 2023, og er nr. 2 397 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 2 MNOK |
| P/B | 3,5 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,8 % (median 14,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 24 | vekt 25 % |
| Likviditet | 52 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sub 7 AS?
Driftsmarginen var 5,0 % i 2023, mot en median på 1,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,7 %.
Hvor solid er Sub 7 AS?
Egenkapitalandelen var 4,8 % i 2023 (median 14,3 %). Gjeldsgraden var 19,95 (median 2,08).
Hvordan er likviditeten i Sub 7 AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,04 i 2023 (median 1,00).
Hvordan står Sub 7 AS i Overnatting og servering?
Sub 7 AS er nr. 2 397 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 451 av 3 155.
Konsernstruktur · 2025
25 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Kit Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Kit Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925260797
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 12 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 28. mai 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Moldfaret 2G, 4848 ARENDAL
- Kommune
- Arendal rang 5–10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 26. juni 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.subway.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Sub Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Sub Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 21 | 20 | |
| Rang | 2 397 | 4 834 | 5 287 | |
| Driftsmargin | 5,0 % | −2,9 % | −6,0 % | |
| Totalrentabilitet | 36,7 % | −19,2 % | −16,6 % | |
| Egenkapitalandel | 4,8 % | −9,5 % | −17,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 0,83 | 0,78 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,6 % | −3,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,2 MNOK | 4,0 MNOK | 3,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5328863.
Videre
Lignende selskaper
- Biff House AS indeks 51, nr. 2 395 · sammenlign
- Gålå Booking AS indeks 51, nr. 2 396 · sammenlign
- Steam AS indeks 51, nr. 2 400 · sammenlign
- Khalilo AS indeks 51, nr. 2 402 · sammenlign
- Arena Røros AS indeks 51, nr. 2 404 · sammenlign